سلام

بالاخره رنگ دیوارای حیاط بعد از دو مرحله نقاشی تموم شد ولی دقیقا از بعدازظهر روزی که نقاشی تموم شد بارون شروع شد و الان سه روزه داره بارون میباره و هنوز دیوارها خشک نشده و رنگ واقعیش مشخص نشده. به نظرم رنگ کاهگلی قشنگی شده. این روزا برخلاف مناطق سیل زده هوا اینجا خیلی خوووبه و یک بهار واقعی رو داریم تجربه می کنیم. امیدوارم مناطق سیل زده زودتر سر و سامون بگیرن و دیگه خطری تهدیدشون نکنه. 

یک پروژه ای که مرتبط با سازمان شهرداریه رو با یکی از استادای دانشگام از حدود یک سال پیش شروع کرده بودیم و قبل عید دیگه به سرانجام رسید و گزارش نهاییش رو تحویل دادیم، حالا فردا یک جلسه کلی گذاشتند و قراره بریم برای ارائه. امروز از صبح درگیر آماده کردن فایل ارائه بودم. این هفته تا پنج شنبه کلاس دارم ولی بعدش سه روز تعطیلم ، البته اگر استادم شنبه برام جلسه نذاره.

راستی، میخواستم درباره کتاب دفترچه ممنوع صحبت کنم. کتاب از زبون یک زن میانسال هست که فوق العاده پایبند به خانواده هست و یک دختر و پسر جوون داره. زمان داستان مربوط میشه به بعد از جنگ جهانی دوم که زندگی خانواده ها توو اروپا خیلی سخت میگذشته و زن و شوهر هر دو مجبور به کار هستند تا از پس مخارج زندگیشون بربیان. ماجرا از وقتی شروع میشه که دختر خانواده شروع میکنه به برقراری روابط آزاد و خارج از عرف خانواده. و داستان درگیری های فکری مادر و دختر خانواده و تقابل اونها  رو به تصویر میکشه خیلی توضیحش نمیدم چون ممکنه بخواین خودتون کتاب رو بخونین . به نظر من کتاب جالبی بود و آدم رو به فکر فرو میبره که ممکنه در زندگی چه ادعاهایی داشته باشیم و چه تصوراتی از خودمون داشته باشیم ولی در عمل طور دیگه ای رفتار کنیم

فیلم های خوبی که توی این چند روز گذشته دیدم یکی فیلم "شازده احتجاب" بود که شبکه بی بی سی به مناسبت بزرگداشت جمشید مشایخی پخش کرده بود.البته من کتابش رو خونده بودم که به خاطر جریان سیال ذهنش برام پیچیده بود ولی فیلمش خیلی خووب بود و به نظرم متوجه داستانش شدم. جالبه در کل زمان ساخت این فیلم هوشنگ گلشیری کنار بهمن فرمان آرا بوده و بهش مشاوره میداده. 

فیلم دیگه ای که دیدم دیشب بود. یه فیلم لبنانی به اسم "کفرنوحام" که اسکار بهترین فیلم خارجی 2019 رو گرفته. این فیلم هم خیلی خووب بود و بازی پسربچه نقش اولش عالی بود. بهتون توصیه می کنم حتما ببینینش.

الان دانشگام و ساعت چهار تا شش کلاس دارم. برم نماز بخونم و بعد برم کلاس.

راستی یک سری باید درباره همکارم باهتون صحبت کنم شخصیت خاصی داره که من توی قسمت هاییش بهش انتقاد دارم.

فعلا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گلدیس دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. ام.ام.دی:پوشاک شیک پوشان daddy long legs دنیای معطر امین مجیدی دبیر ریاضی روناس هنر فاخته پرواز